פוליסת תאונות אישיות - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 11:12, 29 בספטמבר 2014

  עורך הדין שלום רב. ברשותי פוליסת תאונות אישיות בחברת ביטוח ששם יש סעיף שאומר משנקבעה נכות צמיתה במקרה של פגיעה בעבודה עליידי ביטוח לאומי יופסקו התשלומים החודשיים והלקוח יקבל את הערך הכספי בהתאם לגובה הסכום המבוטח כפול אחוזי הנכות .היה לי 10% נכות ובוטחתי על מיליון שקל קבלתי 100.000 ש"ח ארבעה חודשים לאחר מכן וועדת עררים קבעה לי נכות 25% מתאריך הקביעה האחרונה של ה10% . שאלתי היא האים מעבר לפיצוי של ההפרש 15% שזה מתבטא ב150.000ש"ח נוספים .האים על חברת הביטוח לשלם לי את הפיצוי החודשי שהיתה משלמת במשך הזמן כפול 4 חודשים מאחר והנכות האמיתית נקבעה רק עכשיו(לאחר 4 חודשים מהוועדה הקודמת) הרי גם ביטוח לאומי עושה חשבון רטרו 4 חודשים כפול הקצבה כאילו נקבעה בוועדה הקודמת אודה לך על תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  04:43, 30 בספטמבר 2014

  קשה לענות בלי לראות את הפוליסה, כי הניסוח המדוייק הוא זה שייקבע, אבל אינטואיטיבית נראה לי נכון שצריך יהיה לשלם לך את ה-150,000 ש"ח עם ריבית והצמדה מהיום שאושר לתשלום הסכום הראשון, ולא תשלום חודשי כאילו טרם אושר דבר. אבל - קריאת האותיות הקטנות של הפוליסה היא זו שתקבע

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.