פורים+ימי חופש - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • שושה

  נשלח ע"ישושה 17:06, 26 בפברואר 2013

  שלום רב! אני עובדת לפי שעות,מלכתחילה סגרנו בראיון העבודה שאני עובדת 6 שעות כל יום(5 ימים בשבוע)לאחר מס' חודשים הבוס נכנס אלי ושאל שאם עובדת מסוימת תעזוב האם אוכל להחליף אותה ולהגדיל את המשרה, והסכמתי. בפועל שעות העבודה שלי בין 7 ל 8 שעות כל יום. רציתי לדעת האם אני יכולה לפדות ימי חופש שהצטברו לי???כי הרי אם אני לוקחת יום חופש בחודש הרי לא משלמים לי עליו אלא רק לפי ש"ע בפועל.אם כן לפי איך החישוב?לפי ממוצע? כמו כן מה בקשר לפורים האם זה יום בחירה???כל העובדים יצאו לנופש מטעם החברה,אני לא הצטרפתי האם אפשר להוריד לי יום חופש??? תודה מראש יום טוב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  11:19, 27 בפברואר 2013

  בהתאם לחוק חופשה שנתית כל עוד הנך עובדת אינך זכאית לפדות בכסף ימי חופשה אלא לצאת לימי חופשה שנצברו לך במהלך העבודה. רק בתום יחסי העבודה הנך זכאית לפדיון חופשה לפי עלות שכר יומי ממוצע (שכר חודשי ממוצע ל12 חודשים אחרונים לעבודתך חלקי 21 ימי עבודה בחודש) כפול מס' ימי החופשה שצברת.
  יום פורים אינו נכלל בין חגי ישראל שתמורתם הנך זכאית לשכר אלא אם קיים נוהג בחברה או חל צו הרחבה הסכם קיבוצי או הוסכם על כך בחוזה עבודה.
  הנך רשאית לבקש בעבור יום פורים יום חופשה על חשבון חופשה שנתית ובלבד שהודעת על כך מראש ואם נעדרת מהעבודה אינך זכאית לשכר עבודה.

  תגובה
 • 12:55, 27 בפברואר 2013

  שלום!
  ראשית תודה רבה על התשובה...
  שנית-בקשר לימי חופש שלי הרי המעסיק לא משלם לי אם אני יוצאת ליום חופש אלא רק את השעות בפועל.
  אז למה שלא אפדה אותם???אם לעובד רגיל היום חופש לא יורד מהשכר למה לי כן?אני יכולה לדרוש כל חודש תמורה עבור היום חופש???

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  10:32, 28 בפברואר 2013

  בעבור ימי חופש שביקש לצאת ואושר לך עליהם הנך זכאית לשכר יומי ועליהם להיות מצוינים בתלוש השכר וכן להפחית אותם מצבירת ימי החופשה השנתית שהנך זכאית על פי חוק

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.