ימי מחלה/הריון - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • שושה

  נשלח ע"ישושה 17:35, 10 באפריל 2013

  אני בחודש השמיני להריוני, לפני כחודש היו לי כאבים ולחצים שגרמו לי לעזוב באמצע היום את העבודה ונסעתי לחדר מיון. ב"ה לא היה זה משהו מסוכן אך הרופאה שבביה"ח נתנה לי המלצה של 5 ימי מנוחה-ימי מחלה.בפועל לא הגעתי לעבודה 4 ימים+חצי היום הראשון שיצאתי מוקדם. אני עובדת לפי שעות-ממוצע של 7-8 שעות ביום. השאלה היא האם מותר לי לדרוש את ההיעדרות מתוך 40 שעות שמגיע לנשים בהריון לצורך בדיקות???(ניצלתי כ-12 שעות)או שזה נכלל כימי מחלה בלבד??? תודה מראש לבנת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  17:51, 10 באפריל 2013

  לפי חוק עבודת נשים ניתן להיעדר לצורך בדיקות רפואיות במהלך תקופת הריון לעובדת במשרה מלאה, 40 שעות במשך כל חודשי הריונה וזאת מעבר לזכאותה על פי דין לימי מחלה בהתאם לתקופת עבודתה של יום וחצי לכל חודש עבודה.
  במידה ועברת את מכסת ימי המחלה על פי ותק עבודתך עדיין נותרו לך 28 שעות זכאות להיעדרות על פי חוק עבודת נשים.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.