התנכלות מצד מעסיק לאחר הודעת עזיבה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • טל

נשלח ע"יטל 11:00, 28 בינואר 2016

הי. אני עובדת ברשת אופנה גדולה בתור מנהלת כבר 4 שנים. ב17/1 הודעתי על עזיבה ונתתי עד סוף פברואר כי רציתי לצאת בסדר (אני עוזבת כי נתנו לי להרגיש שאוטוטו מקדמים אותי למשרה אחרת וכבר המון זמן זה לא קורה ) בעקבות ההודעה שלי - התחלתי לקבל התייחסות מאוד שלילית ומאוד משפילה ופוגענית. פתאום מנהלי משאבי אנוש לוקחים החלטות בלי להתייעץ איתי למרות שהתפקוד שלי נשאר זהה ואני נותנת 100% על אף העזיבה. היום החליטו להוציא לי מס אנשים מהחנות ולהעביר לחנות אחרת - דבר שהולך לפגוע לי בתפקוד החנות בצורה משמעותית ולהעמיס עלי נטל שלא אוכל לעמוד בו. אני בטוחה שעושים ועוד בלי לעדכן אותי לפני בגלל שכותבים עלי כי אני עוזבת. שאלותי הן כאלה : 1. האם ניתן לקרוא לזה הרעת תנאים והתנכלות מצד המעסיקים שלי? 2. הודעתי על עזיבה ב17/1, אבל אמרתי שאשאר עד סוף פברואר. בגלל ההתנהלות המאוד פוגענית של הרשת - ניתן לשנות תאריך זה ולהשאר חודש דהיינו עד 17/2- מבלי לפגוע בימי הודעה מראש ובכסף שאני אמורה לקבל עם עזיבתי ? תודה מראש על התשובה תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

12:31, 28 בינואר 2016

ההחלטה לעזוב את מקום העבודה מחייבת מתן הודעה מוקדמת בת חודש ימים על פי חוק. במידה והוסכם על הארכה במתן הודעה מוקדמת יש לכבדה למרות הקשיים.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.