לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
פלג שיר

הפרשת פנסיה ממשכורת נטו

היי, אשמח להתייעצות. בעוד מס' ימים אני מסיימת את תקופת עבודתי במשרד הפקות מזה כ7 חודשים. בתחילת עבודתי סגרתי עם המעסיקה שלי משכורת נטו, כמובן שזה מצוין גם בהסכם העסקה בינינו. לאחר כ5 חודשים עודכנתי בזה שאני צריכה לדאוג לעניין הפנסיה שלי מול סוכן הביטוח של החברה, לדבר איתו ולסדר מולו את המשכת קרן הפנסיה הקודמת שלי. כמובן שהפנסיה אמורה להיות מופרשת מהחודש השלישי, אך לטענת המעסיקה שלי זה משהו שאני הייתי צריכה לדאוג לו, והאבסורד הוא שאף אחד אפילו לא הודיע לי על זה. ציינתי בפני המעסיקים שלי שבעקבות הפרשת הפנסיה, משכורת הברוטו שלי אמורה לגדול, על מנת שבמעמד קבלת המשכורת אכן אקבל את משכורת הנטו שאלייה הם התחייבו. המעסיקים שלי ביטלו את טענותיי בתוקף בטענה שהבקשה שלי הזויה, שמעולם הם לא שמעו דבר כזה, ושזה לא הגיוני שהם יצטרכו להעלות את המשכורת שלי בשביל החלק שאני אמורה להפריש עבור הפנסיה של עצמי. ניסיתי להסביר להם שהבקשה אינה הזויה, ומשום שסגרנו משכורת נטו, זוהי המשכורת שאני אמורה לקבל בסוף החודש, ולכן הברוטו שלי צריך לגדול. ב10/8 קיבלתי משכורת, שממנה הופרש רטרואקטיבית סכום של מעל ל2,000 ש"ח, כמובן שמשכורת הנטו שלי ירדה בכמעט חצי ממה שאני אמורה לקבל. מה אני אמורה לעשות במצב כזה? התייעצתי עם חשבת שכר וגם עם עו"ד ושתיהן אמרו שאני צודקת בטענותיי, האם אני אכן צודקת? איך אני אמורה לפעול עכשיו כדי לקבל את מה שמגיע לי? אשמח לעזרה, המון תודה, פלג.

item.Author מנהל הפורום עו"ד אורית רוזן אור

הנך מוזמנת לפנות לייעוץ משפטי פרטני בסוגיה שהעלית בפורום זה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משאבי אנוש ושכר