פיצויי פיטורין - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • יפת

  נשלח ע"ייפת 15:31, 24 במאי 2012

  אני עובד במקום עבודה כ-8 שנים ומתכנן לנסוע לחו"ל בעוד מספר חודשים לתואר שני , האם במידה ואני מתפטר אני זכאי בגין יציה ללימודים בכל כספי הפיצויים או שהמעביד יכול לא לשחרר לי את הכספים בעקבות התפטרותי. במידה ואני מקבל את הפיצויים מהי התקרה של הפיצויים הפטורה ממס בגין של שנת עבודה ועד מתי אני יכול לשחרר את הכספים הנ"ל הפטורים ממס .

  השב
 • 17:53, 27 במאי 2012

  לא, אינך זכאי לפיצויי פיטורים, אלא אם חל עליך ס 14 לחוק פ״פ. אם בהסכם עמך או הפוליסה שלך. אין ס׳ שמאפשר למעסיק להוציא את פיצויי הפיטורים אם תתפטר בנסיבות שאינך זכאי לפיצויי פיטורים, המעסיק לא יוכל להוציא את הכספים שהפריש לפוליסה ברכיב פיצויי הפיטורים, אלא אף תחליט להוציא את כספי הפנסיה אז הוא יוכל להוציא אתכספי הפיצויים שהפקיד . הסכום הפטור ממס הוא קרוב 12,000 ש״ח אני מציעה ששאלה זו ואת השאלה שאחריה, תפנה לפורום מיסים

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.