הפחתה בהחזר דמי נסיעות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • תמרה

  נשלח ע"יתמרה 04:16, 1 ביוני 2012

  שלום רב, אני מועסקת ע"י אוניברסיתת בר אילן כמדריכה במועדון נכי צה"ל. מאחר ואין תחבורה ציבורית זמינה באזור מגורי, אני נוסעת לעבודה ברכבי הפרטי, כ-45 ק"מ כל כוון. לאחרונה, עם הגיעי לגיל 60, הפחית המעסיק כמעט בחצי את החזר דמי הנסיעה ששולמו לי בתענה שמעכשיו אני זכאית להנחה של 50% בדמי נסיעה בתחבורה ציבורית. מיותר לציין שגם לפני ההפחתה, הסכום ששולם לי (39.8 ש"ח לכל נסיעה)היה רחוק מלכסות את העלות האמיתית של הנסיעה. האם המעסיק היה רשאי לנהוג כפי שנהג, ואם לא, כיצד אני יכולה לפעול כאשר הוא מתעלם מפניותי. תודה, תמרה תמרה

  השב
 • 10:48, 1 ביוני 2012

  החוק מחייב את המעסיק לשלם לך על פי צו ההרחבה במשק סכום מכסימלי שהוא עומד היום על 24.40 ש"ח ליום עבודה. אם המעביד שילם לך יותר, את יכולה לומר לו כי הוא מרע לך את תנאי העבודה מחמת גילך ולדרוש שישוב לשלם לך כמקודם. אם תתפטרי תהיי זכאית לפיצויי פיטורים אם לא יתקן את ההרעה, לאחר שהתריתעל כך בכתב.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.