הסכם עם עו"ד - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 00:15, 4 באוקטובר 2012

  סכמנו עם עו"ד על סכום תשלום עבור טיפול בתיק אפוטרופסות. נערכו 2 פגישות בפגישה הראשונה העו"ד קבע את המחיר ולא נתן כל ייעוץ ושלמנו סכום של 500 ש"ח לא כולל מע"מ. פעם שניה נקראנו אליו ושוב בקש סכום נוסף הפעם נתנו לו עוד 2000 ש"ח לא כולל מע"מ ועדיין לא קבלנו ממנו את ההסכם. נאמר שבפעם הבאה יתן לנו את הסכם שכר הטרחה ובינתיים עיין במסמכים. היום באנו אליו במטרה לחתום על ההסכם. בטרם חתמנו הוא נתן לנו לקרוא מכתב התנגדות למינוי אפוטרופסות שהגישה אחותי. זאת לאחר שאנו כתבנו את המכתב ונסחנו אותו כראוי ועדיין לא הגשנו אך הוא העדיף לכתבו שוב באופן שונה תחת הלוגו שלו.בהמשך התבקשנו לחתום על הסכם שכר הטרחה. המחלוקת התגלתה כאשר העו"ד סרב בכל תוקף לפרט מה יעשה לצורך העניין והטיפול בתיק וכתב זאת באופן כללי ביותר. כל בקשותי לקחת את הנוסח שלו לשכר הטרחה ואופן סדרי התשלומים ולקרוא בבית לפני שאני חותמת בפניו נענו בשלילה וברגזנות יתירה ודרישתו היתה שאחתום כאן ועכשיו. בלי אפשרות לעיין ולחשוב על ההסכם בינינו .כשלא נעניתי החלטתי שאין טעם להמשך טיפול ע"י העו"ד. בקשתי לשלם לו על הטיפול שכלל:הפגישה שנעשתה היום במהלכה כתב מכתב קצר לאחותי שבו נדרשת להפסיק בהסתות נגדי וכן עבור המכתב ששכתב.הוא לא הסכים לומר מהו הסכום שידרוש וכן לא היה מוכן להחזיר לי את ה2500 ש"ח לא כולל מע"מ ששלמנו לו.כתבנו לו היום בפקס בקשה שנסיים יפה את העניין והצענו לו סכום כסף עבור הפגישה והמכתב ששכתב והמכתב הקצר הנוסף.בדקנו עם עו"ד ונאמר לנו ש1000ש"ח לא כולל מע"מ הם סכום מספק. מה עושים במידה ותהיה התנגדות שלו?

  השב
 • 18:03, 9 באוקטובר 2012

  אתי שלום,

  במידה ולא יהיו הסכמות אזי לכל אחד תמיד פתוחה הדרך לפנות לערכאות משפטיות, אולם עושה רושם שהפער ביניכם עומד ע"ס של 1500 ש"ח לכל היותר, כך שהמלצתי שכל צד יעשה ככל הניתן לסיים המחלוקת בהסכמה ובדרך מכובדת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח