הסכם שכר טרחה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • אסתר

  נשלח ע"יאסתר 19:21, 2 בינואר 2013

  חתמתי על הסכם שכר טרחה עם עו"ד שהסעיף היחיד בהסכם הוא הסכום (גבוה ) ולא תהיה לי אפשרות לא לשלם את מלוא הסכום במידה ואפסיק את ההקשרות עם העו"ד.מכיוון שעד לאותו הרגע שבו הופקדו בידי העו"ד הצקים הוא היה זמין וטיפל בי ולאחר מכן לא טיפל לא קבל שיחות שלי ולא ולא השיב לבקשתי להפגש עימו אפילו כעבור שבועיים והיה מקרה שהייתי צריכה ממנו עיצה הנוגעת לעניין דחוף ביותר והוא סרב להשיב לי והשיב רק כעבור מספר ימים וגם זה אחרי שלחצתי מאוד ובסוף נתן עצה נשלו הייתי נוהגת לפיה הייתי יכולה לגרום נזקים בלתי הפיכים אבדתי את האמון בו לחלוטין. עו"ד סרב שאשלם לו עבור העבודה שעשה!!!!!!בתוקף! דרש את מלוא הסכום ואיים שיפעל נגדי בהוצאה לפועל במידה והצקים לא יכובדו. מה אומר החוק????

  השב
 • 20:03, 2 בינואר 2013

  אסתר שלום,

  העיקרון הוא שהסכמים יש לכבד, אולם כמובן שיש מקרים המחריגים כלל זה. במידה ואני מבין נכון, את טוענת למעשה שעורך הדין הוא שהפר את ההסכם ביניכם ולכן אינו זכאי לשכרו.

  זו טענה שכמובן יש לבחון לעומק, ולא ניתן לעשות זאת במסגרת מצומצמת של פורום זה.

  תגובה
 • 16:24, 3 בינואר 2013

  אסתר,
  עצתי לך. הודיעי לו באמצעות מכתב רשום שאין בכוונתך לשלם לו ונמקי! זאת לאחר יעוץ עם עו"ד ישר (עוד יש כאלה, אבל מספרם הולך ומצטמצם)תני לו שיתבע אותך ותני לו fight רציני. לאחרונה ניתן פס"ד במשפט של משרד עו"ד שתבע אותי. לכי לאתר נט המשפט ותחפשי תיק ישן 170073/09 ותקראי את פס"הד שנתן כבוד השופט מיכאל תמיר. בקיצור הבסתי אותו בתביעה שלו נגדי בנוק אאוט. והעיקר גם אם זה עו"ד, ל-א ל-פ-ח-ד!!! הם ס"ה עשויים בשר ודם

  תגובה
 • 10:51, 25 במרץ 2013

  למען הסר הספקץ איננ י עו"ד. הייתי מעורב בסיטואציה דומה. ביטלתי את ההסכם מולו והב"ז תבע אותי. במשפט שנמשך כ-4 שנים(תיק 170073/09) וא הפסיד בנוקאאוט. עצתי: בטלי ההסכם תוך נתיעצות מקצוית. זוהי זכותך הלגיטימית. חכח לכת תביעה ממנו והגיש כתב הגנה במועד הקצוב(30 ימים) וגם הגישי תביעה שכנגד באותו תיק על לפחות פי 3 מסכום התביה שנתבעת. ויקירתי לא לפחד ולא ווותר הם בס"ה בשר ודם נוכלי מעונבים העניבות שחטרות על חולצות לבנות ותו לאו

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח