תביעה מיותרת - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 19:51, 10 בפברואר 2013

  עו"ד כלשהו שמגיש תביעה לבית הדין בעניין מזונות אישה , שקודם לכן הגיש בקשה דומה לבית המשפט , למעשה הטעה את הנתבע וגרם לו הוצאות מיותרות . מהו הצעד שהנתבע יכול לנקוט כדי להשיב את כספי הוצאותיו .

  השב
 • 15:55, 11 בפברואר 2013

  שלום טל,

  שאלתך אינה ברורה, נא הבהר/י את הנסיבות.

  תגובה
 • 21:11, 11 בפברואר 2013

  עוה"ד של פרודתי (מטעם הסיוע המשפטי) הגיש בזמנו תביעה למזונות אישה בבית משפט לענייני משפחה . בית המשפט כלל לא התייחס לבקשה כנראה בגלל עזיבת האישה את הבית מרצונה החופשי ללא עילה מוכחת . לאחרונה אותו עו"ד הגיש בקשה בעניין מזונות אישה גם רטרואקטיבית לבית הדין . בינתיים הוכן כתב הגנה מטעמי ע"י עו"ד פרטי ובהתאם ההוצאות . לאחר עיון שלי במסמכים התברר לי שכבר הוגשה בקשה דומה . למעשה אותו עו"ד פעל באופן רשלני וגרם לעוולה והוצאות מיותרות לנתבע . לנוכח ההתנהלות הקלוקלת של בא הכוח האם קיימת עילה לדרישת החזר הוצאות ? כיצד לפעול בעניין ?

  תגובה
 • 16:59, 12 בפברואר 2013

  שלום רב,

  לא מדובר כל כך בנושא הפורום, אולם ככל והבנתי את הנסיבות, המדובר בעלויות שנבעו מתנהלות משפטית של הצד השני, ומשכך יש לעתור בהתאם לערכה השיפוטית לסעד של חיוב בהוצאות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח