שכר טירחה עבור קצבת נכות חודשית מביטוח לאומי - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • ר.כ

  נשלח ע"יר.כ 16:43, 12 באוגוסט 2013

  אבי נפגע תאונת עבודה וקיבל מביטוח לאומי קצבה חודשית עד לגיל 80. (היום הוא בן 65). עורכי הדין מבקשים לקבל שכר טירחה מראש של 320 אלף שקל - לפי חישוב של תוחלת החייםX אחוז עמלה שהגדירו. מסתבר שאבי חתם על סעיף כזה, אבל לא הבין משמעויות. למיטב הבנתי שכר טירחה המקובל הוא 20 אחוז * 48 קצבאות חודשיות. הורי נתנו את הצ'קים על הסכום הנ"ל מבלי להבין שהנ"ל לא סביר. למי ניתן לפנות בנושא? היינו רוצים לבטל את הצ'קים ולהבין מה הסכום הסביר וההגיוני לשלם. אודה לתשובתכם

  השב
 • 23:39, 14 באוגוסט 2013

  תיקון קטן: קצבת הנכות החודשית היא לצמיתות. עורכי הדין מבקשים שכר מראש לפי חישוב של 15%מסכום הקצבה כפול תוחלת החיים. במסמך ההסכם שנחתם אין סעיף שמבהיר שהובהר ללקוח מה זה היוון או מה זה תוחלת חיים. (לא הבין בכלל את המשמעות). הסכום לשיטת עו"ד עבור עמלה עד גיל 82 הוא 320 אלף שקל. לצערנו, ניתנו צ'קים על סכום זה שעומדים להיפדות בחודשים הקרובים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח