גביית שכ"ט ללא קבלת תמורה. - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • רותי

  נשלח ע"ירותי 08:48, 21 בדצמבר 2013

  ב-23.10.13 קרתה תקרית אלימה בין בתי לגרוש שלה. הוגשו תלונות במשטרה ע"י שני הצדדים. בכל זאת ניגשנו לעו"ד והוא "הפחיד" אותנו שייתכן שייפתח תיק נגש בתי והיא עלולה לאבד את רישיונה (מהנדסת). היינו מבוהלות (לא הבנו שבמקרים כאלה תיקים נסגרים) ביקש שכ"ט של 15.000 ₪ עבור טיפול בתיק במשטרה וכן צו הרחקה. בדיון בצו ההרחקה הוא לא הופיע ושלח עו"ד אחר מהמשרד למרות שהוא אמר שהוא יהיה בדיון. בקשר לתיק במשטרה בתי התקשרה אליו במשך למעלה מחודש והוא לא המציא לה מסמך בגין הטיפול במשטרה. רק לאחר לחץ קיבלנו העתק ממכתב שנשלח למשטרה ב-2.12.13 , כלומר חודש וחצי לאחר שהיינו במשרדו. ב-8.12.13 התקשר אלי העו"ד והודיע שהתיק נסגר. ביקשתי מסמך על סגירת תיק לא היה לו. הדבר העלה חדש, ובבדיקת אצל חוקר במשטרה התברר שהתיק נסגר ב-24.11.13. מכאן ברור למה אין לו מסמך על סגירת התיק - כשהמכתב יצא ב-2.12.13 והגיע למשטרה הם התקשרו לעו"ד ומסרו לו שהתיק כבר נסגר. בדיון השני לצו הרחקה במעמד שני הצדדים והסדרי ראייה הופיעה אמו לדיון בהתראה של 10 דק, וביקשה שנעדכן אותה על התיק. לא ידעה דבר על התיק ובעת הדיון אצל השופטת לא הגיבה לצד כשנגד וזאת מחוסר ידיעת התיק. מדובר באישה בת 70 , עו"ד - אבל מסתמן שמזמן היא לא עובדת בשטח. גם כיון בתי מנסה להתקשר אליו, משאירה הודעות אך הוא אינו חוזר. ביקשנו מאמו לעצור המשך טיפול עד לבירור הנושא. ברצוני לעבור לעו"ד אחר ולקבל את כל שכר הטרחה. נא עצתך.

  השב
 • 15:05, 24 בדצמבר 2013

  רותי שלום,

  לקוח רשאי להחליף כמובן עו"ד, אולם הדבר לא פוטר בהכרח מתשלום שכ"ט לעו"ד המוחלף.

  את מתארת מסכת מאוד בעייתית לגבי הייצוג שקיבלת, אולם אין במסגרת מצומצמת של פורום זה כדי לתת מענה ראוי לכל השאלות והסוגיות שהנחת בפניי.

  הנך מוזמנת ליצור עמי קשר במשרדי ואנסה בשיחה לעזור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח