האם ניתן לתבוע עורך דין בגין התנהגות לא אתית וטיפול לא מקצועי בלקוח - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • שלומי

נשלח ע"ישלומי 13:17, 16 במרץ 2014

שלום רב, שכרתי משרד של שני עורכי דין שטיפל בתביעה שהגשתי, וההתנהלות שלהם לאורך כל התיק הייתה גסה, דחיינית, לא מקצועית בעליל ומתוך התעלמות וזלזול מוחלט בי ובבקשות שלי כלקוח. למרות שביקשתי מפורשות , הם לא עדכנו אותי בהתפתחות התיק (גם אחרי שהתקשרתי אליהם לא חזרו אלי, וזה קרה עשרות פעמים) מעולם לא קיבלתי העתקים של ההתכתבויות עם הצד השני, כתב התביעה נכתב ברשלנות תוך ביצוע שגיאות גסות והגשתו נמשכה יותר משנה. באופן כללי הרגשתי כאילו ברגע שהוא גבה את העמלות שלו מראש הוא לא ספר אותי וניהל את התיק כרצונו. אני מכיר את הערוץ של הגשת תלונה ללשכת עורכי הדין, אך האם מעבר לזה ישנה מסגרת שדרכה אני יכול לתבוע אותו ולקבל פיצוי על עוגמת הנפש האדירה שנגרמה? תחת איזה נושא? איזה סוג של עורך דין אני צריך בשביל זה? אודה מאד לתשובתכם, שלומי

השב
  • 09:11, 23 במרץ 2014

שלום רב,

אין מדובר בנושא הפורום, אולם בקצרה אפרט שדלתות ביהמ"ש פתוחות בפניך (כפי שהן פתוחות בפני כל אדם), ועליך להתייעץ ולשקול הגשת תביעה מול עורך דין שמתמחה בתחום זה של רשלנות מקצועית ואתיקה.

כמובן שאינני יכול להתייחס כלל באם אכן יש עילה לתביעתך זו או באם עורכי דינך אכן התרשלו באיזושהי דרך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח