עתירה לבגצ בנושא חוק לא צודק ומסוכן - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 20:51, 5 במאי 2013

  " 214 "ב. המפרסם פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, לרבות הדמיית קטין או ציור של קטין, דינו - מאסר חמש שנים." ב3. המחזיק ברשותו פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, דינו - מאסר שנה; לעניין סעיף קטן זה, "מחזיק" - למעט המחזיק באקראי ובתום לב." איסור פרסום או החזקה של פורנוגפיית ילדים אמיתית עוד אפשר להבין אבל ציורים או הדמיות של קטינים? זאת פשוט רדיפה של אנשים שנמשכים לילדים. אני מעוניינת להגיש עתירה בנוגע לחוק הזה כדי שישנו אותו למשהו יותר שפוי שלא יכול להרוס לאנשים את החיים על שטויות,מה אני צריכה לעשות בשביל זה? שמעתי על זכות העמידה ואם הבנתי נכון אני צריכה להיות מישהי שסבלה מיזה אבל עדיין החוק לא פגע בי באופן ישיר חוץ מהעובדה שהוא מאיים להכניס אותי לשנה בכלא ואף מונע מאנשים בארץ סתם לפרסם תמונות בפורום סקס למשל כמו ששאר האנשים עושים עם תמונות סקס אחרות. אני יכולה לקבל פירוט בנוגע לאיך עותרים ומה אני צריכה לעשות בנושא באופן כללי בשביל לערער על הנוסח של החוק הזה שמאפשר להכניס אנשים לכלא ולהרוס להם את החיים על ציור?.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  09:20, 6 במאי 2013

  אשר לזכות העמידה, היא קיימת גם למי שלא נפגע אישית.
  לגופו של עניין - הכנסת מחוקקת ומתקנת מאות חוקים בשנה, ובג"ץ מתערב בבודדים מתוכם. מעבר לכך, ניסוח החוק נראה כמידתי, שסיכוי העתירה נראים לי כנמוכים.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.