משמורת בלעדית לאב ביולוגי שלא היה לו קשר עם הילד עד גיל 5 - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • חגית

  נשלח ע"יחגית 12:46, 5 במרץ 2012

  שלום עו"ד גלוברמן-קרט, האם לאב ביולוגי שלא היה לו קשר עם הילד מרגע שנולד ועד גיל 5 יש יותר זכויות מאשר לאב לא ביולוגי שגידל את הילד והתייחס אליו כאילו הוא בנו הביולוגי? האם ברגע שהאב הביולוגי ירצה הילד יעבור למשמורת בלעדית שלו? האימא נפטרה.

  השב
 • 22:15, 5 במרץ 2012

  שלום חגית,
  ראשית צר לי על פטירת האם.
  באשר לשאלתך, לאור מורכבות המקרה מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום בהקדם האפשרי, יש לשקול הליך אימוץ והגשת תביעה מתאימה לבית המשפט. בכל מקרה בית המשפט ימנה פקידת סעד אשר תתבקש ליתן חוות דעת באשר לטובת הקטין.
  בהצלחה ובשורות טובות,
  חג פורים שמח!

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.