קביעת גובה מזונות עפ"י הוצאות וקניות עבור הילדים בתביעת מזונות - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • מיכה

  נשלח ע"ימיכה 13:29, 17 באפריל 2012

  יש לי שני בנים בגיליים הגדול בן 2 והקטן בן6 חודשים והם גרים עם האמא שנינו לא עובדים ומקבלים הבטחת הכנסה אני בסכום 1590 והיא קרוב ל4000 כמובן שמאז שהם נולדו עזרתי המון למרות הקושי אבל תמיד דאגתי לא להחסיר להם כלום לדוגמה סימילאק טיטולים ביגוד הנעלה ומשחקים ועוד.. אני מעריך שהייתי קונה וגם לפעמים הייתי נותן לה מזומן ביד בכול חודש קרוב ל1000 ויותר ולמען הכנות היו גם חודשים שלא היה לי אז הייתי קונה או נותן המינימום 300 שח למזלי המשפחה שלי עזרה לי וחבריי הקרובים ותמיד דאגתי שאני קונה משהו לשמור את הקבלה לפני שבוע החליטה האמא של ילדיי לתבוע אותי למזונות שאלתי היא האם מה שקניתי מכספי במשך שנתיים יובא בחשבון בקביעת גובה המזונות?

  השב
 • 22:42, 24 באפריל 2012

  שלום מיכה,
  בכתב ההגנה שיוגש מטעמך לתביעת המזונות יש לטעון לטענת קיזוז- ביחס לדמי המזונות ששולמו. יהיה עליך להציג קבלות /אסמכתאות לתשלומים ששולמו.
  סביר להניח כי ביהמ"ש יתחשב ויקזז את מה ששולם מהסכום שיפסק.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.