הסיכוי לקבלת מזונות מבן הזוג לשעבר - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • משהיא

  נשלח ע"ימשהיא 12:57, 18 במאי 2012

  שלום רב! ברצוני לדעת עם יש סיכוי לקבל מזונות מבן זוגי לשאבר שלא הינו נשואים ויש לנו שני ילדים משוטפים בגיל פחות משנתיים, עם הוא כבר משלם מזונות לילד מנשואים הקודמים ויש להם דירה משותפת , הוא משלם 1500 ש״ח הנ״ל מרוויח 5000ש״ח ולפעמים לא עובד עם תלוש בכלל, העם אפשר לדעת , בבקשה עם אנו הקבל נקבל בכלל משהוא ובארך כמה ? ועם הוא לא מסכים לראות את ילדיו עם יש סיכוי גם לבקש עבור דמי טיפול חוץ ממזונות כי אני מקבלת הפתחת הכנסה שזה פחות מ 1600ש״ח תודה מראש

  השב
 • 22:32, 23 במאי 2012

  שלום רב,
  בהחלט ניתן וצריך להגיש תביעת מזונות ובנוסף תביעה להחזר הוצאות לאם עבור התקופה שאב לא שילם מזונות.
  מומלץ לפנות במקרה שלך לסיוע המשפטי או כמובן לעו"ד פרטי לשיקולך.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.