השפעת שינוי מקום מגורים על משמורת - דחוף - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 14:58, 18 ביוני 2012

  התגרשתי לפני כשנה וחצי. יש לנו ילד משותף שעולה לכיתה א' בספטמבר. יש לנו משמורת משותפת. הילד ישן אצלי 3 לילות בשבוע (ואני משלם עדיין מזונות גבוהים - על פי ההסכם). גרושתי החליטה לעבור לגור עם חברה לחיים שגר במרחק 25 קמ מישובינו הנוכחי. שנינו היינו גרים באותה עיר עוד מתקופת הנישואין. היא רוצה לרשום אותו לבי"ס אחר שמרוחק 15 קמ מהישוב בו היא תגור, ו25 קמ ממני. הילד כרגע כבר רשום לבי"ס בעיר מגורינו ואמור לעלות לכיתה א' עם חבריו מהגן. האם טובת הילד והטרטור שיצטרך לעבור מידי בוקר בנסיעה לבי"ס החדש, יכולה להכריח אותה לשנות את ההחלטה לשנות את המגורים או שלא לשנות את בי"ס שלו, או לחלופין, להעביר את המשמורת אליי? תודה יוסי

  השב
 • 22:38, 18 ביוני 2012

  שלום רב,
  ממליצה בחום לפנות לייעוץ משפטי ספציפי, אין כיום תשובה חד משמעית, יש לבחון את הסכם הגירושין.
  לא יהיה זה ראוי לתת תשובה לעניין זה במסגרת הפורום.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.