הפחתת ימים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • שולה

  נשלח ע"ישולה 12:02, 26 ביוני 2012

  שלום רב האבא של הנכדה שלי חי בחו"ל ומדי חודש הוא מגיע למס' ימים לארץ. בית המשפט קבע שבימים שהוא מגיע לארץ הילדה תהיה אצלו. תמיד כשהילדה חוזרת לאימא שלה (הן חיות איתי) היא מבולבלת וכל השגרה שלה משתנה. זה לא משפיע טוב על הילדה. האם ישנה דרך שבה אפשר יהיה להקל על הילדה ולחסוך ממנה את השינויים האלה, אולי להפחית את מס' הימים שהיא נמצאת עם האבא?

  השב
 • 12:14, 26 ביוני 2012

  שלום שולה,
  ראשית אני מבינה את המצוקה וחוסר האונים הכרוכים בסיטואציה.
  יחד עם זאת, האבא הוא האבא של הילדה ואסור לשכוח זאת, ויש לנרמל את עניין הפגישות לילדה עם אביה ולשדר לה שאביה אוהב אותה ורוצה להיפגש איתה. מנסיוני רב השנים, ילדים נפגעים הרבה יותר כאשר אין דמות אב בחייהם.
  המלצתי היא שתפנו לפסיכולוג ילדים לצורך קבלת עזרה וכלים כיצד להתמודד עם המצב.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.