אני רוצה בהעלאת גובה המזונות והגרוש מאיים שידרוש משמורת מלאה - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 22:17, 9 באוקטובר 2012

  בעלי ואני נפרדנו כשביתי היתה כבת חצי שנה. היום הילדה בת 9. הילדה נפגשת עם אביה כל שבת שניה (לפי הסדרי הראיה בהסכם הגירושים). יש לי בעיה עם המזונות אני מעוניינת בהגדלה. הפחד שלי הוא שיש איום מצד הגרוש שלי שאם אני אפתח את נושא המזונות הוא יבקש משמורת על הילדה. אני בפחד נוראי מכך. מה עלי לעשות? הבנתי שהיום בתי במשפט בעד משמורת אב. הגרוש שלי נשוי בפעם השנייה עם שני ילדים קטנים. אשמח לעזרה כי אני מאוד לחוצה, ללא שינה טרודה מאוד מאוד. תודה רבה.

  השב
 • 10:53, 15 באוקטובר 2012

  שלום רונית,
  ראשית אין סיבה לדאגה, שינוי המשמורת יעשה במידה וישנן נסיבות קיצוניות שיצדיקו זאת, ולפי התרשמותי אין שינוי קיצוני שמצדיק זאת.
  באשר להגדלת מזונות- גם במקרה זה תדרשי להוכיח שינוי נסיבות משמעותי אשר מצדיק הגדלה של המזונות.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.