הבת רוצה לישון אצל אימה כל הזמן - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • עוזי

  נשלח ע"יעוזי 11:47, 12 במרץ 2013

  אני ואשתי פרודים בצורה יפה ואני גר בעיר סמוכה לעיר שבה גרים הילדים שלי ואשתי. אני ואשתי הסכמנו בינינו על הזמנים שבה אני אראה את הילדים ומתי הם ישנו אצלי. הבת הגדולה שלי בת 6 ביקשה כמה פעמים שאני אחזיר אותה לבית שלה כי היא מתגעגעת לאימא שלה. האם כאשר נחתום על הסכם רשמי זה עלול להשפיע על זמני השהייה של הילדים אצלי?

  השב
 • 12:46, 12 במרץ 2013

  עוזי שלום,

  לא ברור לי משאלתך למה כוונתך שיפיע על זמני השהייה של הילדים אצלך, במקרה שבו יש הסכם יש לכבד אותו, דהיינו באם אתה מחויב לקחת את הילדה בזמנים מסויימים, אזי אתה מחוייב לכך.
  באם הילדה מבקשת להישאר בייתה ולישון אצל אמה יש להעביר לאם את המידע וביחד להסביר לילדה את המשמעויות.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.