בקשה לבית המשפט לביקור פקידת סעד בדירת האב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 06:28, 17 במאי 2013

  שלום יש לי משמורת על בני בן ה-3 האב רואה אותו כפעמים בשבוע וכל שבת שניה ישן אצלו. בזמנו פקידת הסעד עשתה ביקור בבית האב ואמרה שהבית בסדר. לאב יש בן נוסף בן 8 מנשואים קודמים. לאחרונה כנראה האב עבר דירה . לא מוכן למסור לאן. הבן הגדול שלו אומר שהם ישנים כולם בחדר אחר עם האב במיטה אחת. האם אני יכולה לפנות לבית המשפט שיתן הוראה לפקידת הסעד לעשות ביקור בדירת האב. תודה

  השב
 • 15:08, 19 במאי 2013

  דנה שלום,

  לשאלתך, התשובה היא חיובית, באם לדעתך יש מקום להניח כי טובתו של בנך נפגעת עת שהותו עם אביו רצוי כי תפני לפקידת הסעד בבקשה לערוך ביקור בית אצל האב, זוהי אף חובתך כאם משמרונית.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.