זכויות של אם אזרחית ישראל שחיה בארה"ב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • הניה

  נשלח ע"יהניה 11:15, 19 בדצמבר 2013

  שאלתי נוגעת לבתי שחיה היום בארה"ב מחודש מרץ אחרי שהתחתנה עם אזרח אמריקאי. היא בהיריון ולאחר הלידה אני מבינה שהתינוקת תקבל אזרחות אמריקאית. לבתי אין אזרחות אמריקאית אבל יש לה אשרת שהייה שם. האם במקרה של פרידה מבעלה או רצונה לחזור לארץ הילדה תצטרך להישאר בארה"ב בגלל שנולדה שם ויש לה אזרחות אמריקאית וגם לאביה?

  השב
 • 20:45, 19 בדצמבר 2013

  הניה שלום, שאלת שאלה מעניינת . לכאורה נוצר מצב שלבתך אין אזרחות אמרקיאית ולנכדה שתיוולד בעזרת השם, תהיה אזרחות אמריקאית ואז בתך בתור ישראלית תרצה לחזור ארצה עם התינוקת, אך שאלה זו אינה קשורה לפורום זה
  אלא לפורום חטיפת ילדים עפ אמנת האג לחילופין ניתן לבדוק עם עו״ד שבקיא בדין האמריקאי מהן זכויותיה של בתך במקרה זה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.