ילד בן 17 דורש מעבר מגורים עם האב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • עדן

  נשלח ע"יעדן 20:23, 28 במאי 2014

  שלום רב. אני נער בן 17, אני כרגע תחת משמורת אמי ואני גר אצלה. אני רוצה לעבור לעבור עם אבי, להעביר את המשמורת שלי לידיו. יש לי הסכמה לשיתוף פעולה מלאים של האב. מהי הדרך המהירה ופשוטה ביותר לעשות זאת? עמכם התודה, עדן.

  השב
 • 00:21, 29 במאי 2014

  ילד, אמא תמיד תשאר אמא...יום אחד שתגדל תבין. בן צריך לשמור ולעזור לאמא. אבא טוב תמיד יהיה ליד. אבל אמא היא זאת שנתנה לך את החיים ואין שום סיבה לעזוב אותה. כרגע אתה אולי רוצה להיות עם אבא כי זה כנראה כיפי יותר...2 חברים טובים אבא ובן. אבל את אמא לא עוזבים. זאת דעתי , אני גדלתי במשפחה של גרושים...תאמין לי שהיה לי אבא ז"ל טוב מאוד אבל גם הוא לימד אותי : תיהיה בן שלי תמיד, חבר שלי לנצח אבל אמא שלך היא בן אדם שתמיד יעשה הכל בשבילך ואליך לעזור לה ולתמוך בה כל עוד אתה חיי.

  תגובה
 • 12:06, 1 ביוני 2014

  עדן שלום,
  חסר לי מידע. האם אמך מודעת לרצונותיך ומהי עמדתה?
  עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.