הפרת הסכם הסדרי ראיה מצד האב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 10:25, 19 ביוני 2014

  שלום רב, יש לי ילדה בת 3 , הגענו להסכם משותף אני והאב בעניין המזונות והסדרי הראיה , האב לא מגיע לראות את ילדתו במשך שנתיים וחצי חוץ מפעם אחת בלבד אחרי פורים וזה שהוא הגיע לראותה זה היה בעצם בגלל האינטרס לשחרור עיקול מסוים.(חובה לציין שאת המזונות הוא משלם חודש בחודשו) השאלה שלי אליכם: אני רוצה לדעת האם אני יכולה לתבוע את הסדרי הראיה שהוא לא מגיע ? כי בסה"כ אני מרחמת על הילדה שכבר מתחילה לשאול שאלות : איפה אבא שלי?" למה הוא לא מגיע ?" האם יש עניין לתביעה בעניין הנ"ל ? תודה מראש על תשובתכם נטלי

  השב
 • 14:17, 19 ביוני 2014

  נטלי שלום,

  את יכולה להגיש תביעה להסדרי ראייה לבית משפט לענייני משפחה ולבקש תסקיר פקידת סעד אשר תפגש עם האב ותמליץ על הסדרי ראייה מלווים בטיפול לקטינה ולאביה , לאור הנתק הממושך ביניהם.

  לחילופין, את יכולה להגיש בקשה לפי פקודת ביזיון בית משפט בשל אי קיום הסדרי הראייה כפי שקבע בית המשפט.
  בכל מקרה , הבאת העניין לפתחו של בי המשפט, יביא נושא הנתק לדיון לרבות התערבות פקידת הסעד אשר קרוב לודאי אף תמליץ על טיפול.
  בהצלחה, עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.