הסכמת/חתימת האב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • מ'

  נשלח ע"ימ' 08:24, 30 באוקטובר 2014

  בוקר טוב, חייתי 5 שנים עם בן זוג ללא נישואין. לפני כ-9 חודשים נולד לנו תינוק והאב חתם בבית החולים על טופס הכרה באבהות. לפני כחודש נפרדנו ובד בבד הוא החליט לנתק כל קשר עם הילד. שאלתי היא- האם במהלך חייו של הילד יהיו מקרים בהם אדרש לקבל את הסכמת/חתימת האב (טיפולים רפואיים, נסיעות לחו"ל...), באילו מקרים מדובר, מה עליי לעשות אם הוא לא ייתן את הסכמתו או יתעלם מפניותיי, וכיצד ניתן להימנע מכל זה במקרה שהאב כלל אינו חלק מחיי הילד?

  השב
 • 13:02, 17 בנובמבר 2014

  מ' היקרה,
  האב הנו האפוטרופוס על בנו עד הגיע הקטין לגיל 18. במהלך השנים, תזדקקי להסכמת האב לטיפוולים רפואיים באם חלילה ידרשו, לטיפולים פסיכולוגיים ועוד. באם האב לא ישתף פעולה , ניתן יהיה לפנות לבית המשפט ולבקש אפוטרופסות בלעדית לנושא מסויים ( למשל: לכל הקשור בטיפולים פסיכולוגיים) . עם זאת , נקווה כי ישתף פעולה ברגע שיידרש. בהצלחה , עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.