אכיפת החלטת ביהמ"ש בתיק הסדרי ראיה - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אולגה

  נשלח ע"יאולגה 08:15, 23 בינואר 2015

  שלום. נושא השאלה: הסדרי ראיה. ב-2014 גרוש שלי הגיש נגדי תביעה על שינוי משמורת + בקשת מינוי פקיד סעד. פקידת סעד בתום עבודתה הגישה לביהמ"ש תסקיר שקיבל כוח החלטה. המלצות התסקיר: "...המשמורת תישאר בידיי האם… בכל שני ורביעי בשעה 6 האב ייקח את הקטין ולמחרת יחזירו למסגרת החינוך". במשך 4 חודשים גרוש שלי כמעט ולא הפר את ההחלטה. ב-1 בינואר התקיים דיון בביהמ"ש. ההחלטת הדיון: "הצדדים יתנהלו בהתאם להמלצות כאשר תהיה גמישות הדדית להודיע על שינויים בהסדרי ראיה..." ב-3 שבועות הגרוש שלי הודיע על שינויים 6 פעמים (להחזיר את הקטין באותו ערב ולא למחרת). 4 פעמים מתוך 6 דחיתי את השינויים שלו והצעתי לו לקחת את הילד על פי המלצות התסקיר. את 4 פעמים הללו הגרוש סירב לקחת את הילד לפי הנוסחא: "אם את לא מסכימה לשינויים שלי - אני לא לוקח את הילד" השאלה: האם יש די באירועים הנ"ל כדי להגיש בקשה לביזיון בית משפט?

  השב
 • 13:43, 25 בינואר 2015

  אולגה שלום,
  את יכולה להגיש בקשה לפי ביזיון בית משפט אבל , לעניות דעתי, יש לשלוח מכתב בטרם הגשת הבקשה.
  בהצלחה, עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
 • 14:25, 25 בינואר 2015


  שלום שוש.
  תודה רבה על תשובתך!
  רק רציתי להבהיר: הכוונה מכתב מעו"ד שלי לעו"ד של הגרוש? כמו התראה?

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.