הסדרי ראיה נכדים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 13:04, 1 בנובמבר 2015

  כלתי לא נותנת לי ולבעלי לראות את הנכדים כבר קרוב לשנה. ניסינו לפנות אליה דרך חברים ודרך המשפחה אבל שום דבר לא עוזר. הבן שלנו לא בתמונה, ואנחנו מתגעגעים מאוד לנכדים ומאוד אומללים וסובלים. האם מותר לכלתי לא לתת לנו לראות את הנכדים בכלל? האם אנחנו יכולים לבקש לראות את הנכדים בהסדרי ראיה?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  11:43, 2 בנובמבר 2015

  שרה שלום,

  באפשרותכם לפנות לבית המשפט לענייני משפחה ולבקש הסדרי ראייה עם הנכדים. החלטת בית המשפט תהיה תלויה בטובת הילדים קודם כל ורק אחר כך בטובת המבוגרים וגם בסיבות בגללן מסרבת כלתכם לאפשר לכם לפגוש את הנכדים.

  לא ברור למה כוונתך בכך שהבן "לא בתמונה" ? כיוון שגם לכך יש משמעויות באשר לזכויותיכם.

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.