מיצוי זכויות ביטח לאומי בעקבות הורות משותפת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • בתהליך

  נשלח ע"יבתהליך 10:53, 11 בנובמבר 2015

  שלום רב, אישתי ואני התחלנו תהליך גירושים, הגענו להסכמות בכל הנושאים לרבות משמורת משותפת וחלוקה של 50-50 בזמני השהיה עם הילדים, כך גם אמרנו לעורכת דינה שזה רצונינו. בניסוח טיוטת ההסכם שעורכת דינה של אישתי הגישה, לא מצויין "משמורת משותפת" אלה האם כמשמורן יחיד עם הסדרי ראיה נרחבים 50-50. כאשר שאלתי מדוע ההסכם נוסח כך בניגוד לסיכום הראשוני, אישתי בדקה עם עורכת דינה והיא אמרה לה כי זכויותיה מביטוח לאומי יפגעו בשל ניסוח "משמורת משותפת": 1. האם יש בסיס לטענה הנ"ל. 2. הוסכם ביני לבין אישתי שהיא תהיה זכאית לכל הזכויות הנ"ל מביטוח לאומי, באם נכניס סעיף כזה להסכם היא תהיה זכאית למימוש הזכויות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  13:42, 11 בנובמבר 2015

  שלום לך ,

  ראשית, אם עורכת הדין מייצגת רק את אשתך ולא מדובר בגישור, אני ממליצה לך בחום לגשת עם טיוטת ההסכם לייעוץ ראשוני אצל עו"ד המתמחה בתחום הגירושין,
  אשר יבחן את האינטרסים שלך ואת טובתך. הסכם גירושין קשה לבטל וחבל לעשות שגיאות שאחר כך אתה עלול להצטער עליהן.
  לא ברור כלל אילו זכויות של אשתך בביטוח לאומי יפגעו כתוצאה ממשמורת משותפת (כדאי שהיא תפרט למה בדיוק היא מתכוונת),
  מצד שני דווקא זכויות שלך עלולות להפגע כתוצאה מכך שאינך מוגדר כמשמורן - למשל בנקודות זיכוי ממס הכנסה.
  השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא- האם אתה מודע למלוא זכויותיך או לויתורים שאתה עושה כתוצאה מכך שאינך המשמורן - במסגרת ההסכם הכולל.

  בהצלחה

  תגובה
 • 15:17, 11 בנובמבר 2015

  תודה על תגובתך המהירה, אכן התייעצתי עם עורך דין והעברתי הערות לטיוטת ההסכם אשר כוללות הערות הנוגעות לנושא המשמורת ועוד.
  מדובר על קצבת ילדים ומענק לימודים;עורכת דינה של אישתי טוענת בפניה כי היו לה לקוחות שנתקלו בקשיים במיצוי הזכויות הנ"ל בגלל הגדרת משמורת משותפת ולא משמורן יחיד.
  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  14:15, 16 בנובמבר 2015

  אפשר לקבוע במפורש בהסכם הגירושין כי קצבת הילדים תעבור לאשתך במלואה וכמו כן מענק הלימודים ולהציג את ההסכם בפני ביטוח לאומי.
  איני רואה כל בעיה בכך.

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.