אבא של הילדים לא מגיע לקחת אותם - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אסתי

  נשלח ע"יאסתי 10:31, 11 בינואר 2016

  אבא של הילדים שלי שיש לו הסדרי ראייה קבועים לא מגיע לקחת אותם. מדובר ב 3 ילדים מתחת לגיל 10 ועליו לקחת אותם כל יום שני ורביעי אחה"צ וכל מוצ"ש שני. באמצע השבוע הוא לא מגיע בכלל (רק במקרים נדירות) וזה מפריע לילדים שנמצאים בחוסר וודאות וגם לי כי אף אחד לא שומר עליהם ואני חייבת לצאת מוקדם מהעבודה. אני רוצה שיפילו עליו קנס אם הוא לא מגיע או לחילופין שיממן מטפלת. האם אני צריכה להגיש תביעה או שיש דרך אחרת יותר זולה וקצרה?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  10:21, 12 בינואר 2016

  אסתי שלום,
  בעניין זה - הדרך הקצרה והיעילה ביותר היא הגשת תביעה לבית המשפט.
  אם שיחות איתו לא עוזרות איני רואה דרך אחרת.

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.