האם לעולם יופיע במשטרה רישום פלילי? - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • מריק ספנסייב

  נשלח ע"ימריק ספנסייב 17:05, 19 בספטמבר 2012

  הבנתי שגם אי הרדעה שיש לי על גניבה יש לה רק תקופת מחיקה של 5שנים ....אבל גם אחרי מחיקה זו היא לא נמחקת לחלוטין והיא בעצם תמיד תופיע במאגרי המשטרה הרישום נמחק???נכון??אי הרשעה או הרשעה שנגזר בבית משפט לא נמחק בעצם לעולם אלא אחרי שנמחק יופיע במשטרה רישום שנמחק???תודה

  השב
 • 23:35, 19 בספטמבר 2012

  נכון. גם לאחר שזה יתיישן ויימחק מרישומי תיקי בימ״ש-זה עדיין יופיע בגיליון הרישום הפלילי תחת הכותרת ״הרשעות שהתיישנו או שניתנה לגביהן חנינה״ (או נוסח דומה).
  עם זאת, רישום זה (של תיקי משטרה סגורים והרשעות שהתיישנו ונמחקו) נמסר למעט מאוד גורמים. כמו כן, מבחינה רשמית, אסור לאף גורם לקחת בחשבון הרשעה שהתיישנה ונמחקה ומי שיש לחובתו הרשעה שהתיישנה ונמחקה יכול שלא לציין זאת בפני כל גורם שהוא.
  זה גם המקום להזכיר כי אסור למעסיק לבקש מהפונים אליו בבקשת עבודה גיליון רישום פלילי וזו עבירה פלילית. במקרה שיש לחובת אדם הרשעה שהתיישנה-מומלץ שיציג רק את החלק בו כתוב שאין לחובתו הרשעות או תיקים פתוחים (שזה מה שמעניין בד״כ את המעסיק) ויגיד שזה מה שקיבל ואין לו תיקים נוספים. להבדיל מהעבר, אין חיווי בסוף גיליון הרישום הפלילי כי מדובר ב״סוף פלט״.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?