מזונות מארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 01:36, 8 באוגוסט 2012

  אני ואביה של בתי לא נשואים, הוא אמריקאי נוצרי שגר בארה"ב, אני יהודיה ובתי בת 4 ו3 חודשים. יש לי אפוטרופסות בלעדית על בתי, ועד היום הוא לא שילם מזונות, אולם כעת אני שוקלת לתבוע מזונות עבורה (בגלל החמרה במצבי הכלכלי). האם גובה דמי המזונות קבוע בחוק גם כאשר האב אינו ישראלי ואינו יהודי? איך בדיוק גובים מזונות במצב כזה? איך אפשר לברר מה גובה דמי המזונות המגיעים לי עבורה? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום ,מנהל הפורום

  11:54, 8 באוגוסט 2012

  שלום ליאת,
  לא ציינת אם יש ביניכם הסכם מזונות או פסק דין למזונות או לא וגם לא ציינת האם האב הכיר באבהותו על הילדה. מכל מקום ניתן וצריך להגיש תביעת מזונות (או לנהל מו"מ עם האב ולהגיע לסכום מזונות בהסכמה). גובה דמי המזונות נקבע בדרך כלל על פי דיני וכללי המדינה בה מתגוררת הילדה בפועל והם תלויים בגורמים שונים. אני מציעה לך לפנות לייעוץ במשרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה הן בישראל והן בארה"ב כדי לגבש אסטרטגיה ביחס לניהול נכון של תביעת המזונות.
  בברכ,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.