הכרה בהסכם גירושין קנדי בישראל - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • שולי

  נשלח ע"ישולי 01:42, 4 במרץ 2013

  דפנה שלום, התחתנו בישראל חתונה דתית וכרגע עוברים תהליך גירושין בקנדה, שלאחריו אני חוזרת עם ילדיי לארץ בהסכמת בעלי ואילו הוא נשאר בקנדה. האם המסמך יקבל תוקף בישראל לאחר אישור בימ"ש קנדי? מה חשוב מבחינת החוק הישראלי לציין במסמך טרם חתימתו? תודה מראש, שולי

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד , מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  09:22, 4 במרץ 2013

  שלום שולי,

  כדי שהסכם הגירושין הקנדי יהיה בר תוקף בישראל, עליו, קודם כל, להיות חוקי ובר תוקף, ללא רבב, על פי דיני מדינת קנדה.
  מעבר לכך, ולאור העובדה שאת מציינת כי לאחר תהליך הגירושין בכוונתך לשוב לישראל עם הילדים, רצוי, וחשוב ביותר שהדבר יצוין ויוסכם במפורש במסגרת הסכם הגירושין, (או במסגרת פסק הדין), כמו גם שיוסדר נושא המשמורת, הסדרי הראייה, תשלום המזונות וכיוצ"ב נוכח מעבר הילדים לישראל. ודבר אחרון שהוא לא פחות חשוב, שיצוין בהסכם או בפסק הדין שנוכח מעבר הילדים לישראל ביחס איתך, סמכות השיפוט ביחס לכל העניינים הקשורים בילדים (מזונות, משמורת והסדרי ראייה) תהיה לבית המשפט המוסמך בישראל ולא תישאר יחודית לבית המשפט המוסמך בקנדה.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום.

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.