סרוב לפעול על פי צו בית משפט אמריקאי במקרה גירושין - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 19:36, 21 באוגוסט 2013

  שנינו אזרחי ישראל וארה"ב. בעלי הגיש בקשה לגירושין בארה"ב וגם בארץ ברבני. שם הוא קיבל כל מה שדרש מבית המשפט, בית, רכוש וכדומה לאכזבתי הרבה. כאן הסיפור שונה ומורכב אבל פועל לטובתי. החלטת בית המשפט האמריקאי היא שעלי לחתום על מסמך ויתור על הבית quitclaim. מה אם לא אעשה זאת? האם בידיו האפשרות לבקש לשנות את החלטת בית המשפט כי הוא מודה שטען שקר?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  17:41, 26 באוגוסט 2013

  שלום יעל,
  את שואלת שאלות שעל פניהן אולי נראות פשוטות אך זה לא יהיה מקצועי, והאמת זה יהיה בלתי אפשרי להשיב לך. כדי לייעץ לך מה עלייך לעשות בנסיבות שתיארת ומה יכולות להיות ההשלכות עליי לקבל ממך פרטים רבים נוספים וכמו כן לעיין במסמכי בית המשפט. בעיקרון - יש לקיים צווים של בית המשפט ואם לא עושים כן, בית המשפט יכל לפעול לכנגדך, להרשיעך בביזיון בית המשפט, באי מילוי צווים של בית המשפט ועוד. מצד שני, את מציינת עובדות שיתכן שיהיה בהן כדי לשנות את החלטת בית המשפט ועל כן ראוי לטעון אותן בטרם שמסרבים לקיים את צווי בית המשפט. העניין נשמע מורכב ואני הייתי ממליצה לך להתייעץ עם עו"ד הבקיא בדיני המשפחה של ישראל ושל ארה"ב באופן ספציפי ונקודתי בעניין שלך.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.