גירושין בארהב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • להלהלנד

  נשלח ע"ילהלהלנד 18:15, 14 באוקטובר 2013

  שלום, מבררת עבור חברה, נשואה מזה 5 שניםו 2 ילדים. שני ההורים אזרחי ארה"ב. היכן משתלם יותר להתגרש (מדינה נוכחית פלורידה) או בארץ? היא התייעצה עם רב שפשוט הגיע כבר מוכן עם הגט ללא שום הסכם בין בני הזוג ושלח אותם לנסות לעשות שלום בית. היא איננה מעוניינת, ורוצה להתקדם אם התהליך. האם במידה ויתגרשו בארץ ההסכם יהיה תקף גם כאן? האם תהיה דרך לאכוף אותו במידה ולדוגמא לא ישולמו מזונות בזמן?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  08:12, 15 באוקטובר 2013

  aשלום לך,
  התשובה על השאלה היכן "עדיף" להתגרש תלויה כמובן בעובדות הספציפיות של כל מקרה ומקרה ביחס לרכוש שנצבר במהלך הנישואין, ביחס להכנסות של כל אחד מהצדדים וביחס לעוד גורמים נוספים המשתנים ממקרה למקרה.
  בעיקרון, הסכמי גירושין שנערכו ונחתמו כדין ואושרו על ידי בית המשפט המוסמך של המדינה בה נערכו הם תקפים ויש לכבד אותם בכל העולם דהיינו בכל מדינה. לפעמים הדבר מצריך הליך של "הכרה בפסק דין זר" ו/או של "אכיפת פסק דין זר".
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.