גירושין - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • עינת

  נשלח ע"יעינת 18:44, 14 במרץ 2014

  אני נשואה 13 שנה בפלורידה לישראלי יש לנו 2 בנות , כרגע אנחנו בהליכי גירושין והיה דיון ראשון בגישור שלא העלה דבר , הבנתי שהנישואין היהודיים לא תופסים ולכן יחשבו לנו שנות הנישואין רק מהאזרחים 6 שנים , בעלי מבריח כספים לישראל יש לו כספות כאן עסקים שהחלו לפני ואחרי הנישואין , ההצהרות של המיסים נמוכות מאד מההוצאות וההכנסות הן לעסק והן בית ויש הוכחות בכרטיסי אשראי ןחשבונות בנקים כמו כן לא עבדתי ולו יום אחד מאז שהגעתי לכאן שאלתי היא מהם זכויותי ומה חלוקת העסקים מה קורה במידה והוא מעביר את העסקים על שם מישהו אחר או מוכר אותם האם אפשר לחייב אותו בבית משפט או בתהליך הגישור לסכום חד פעמי להתחלת חיים חדשים תודה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  17:36, 15 במרץ 2014

  שלום עינת,
  ראשית כל לא ציינת על סמך מה את הבנת שהנישואין היהודיים לא תופסים. אם את מתכוונת לנישואים שלכם ברבנות, על ידי רב, אז אם הנישואין נערכו בישראל הם בוודאי תופסים בכל העולם. אם הנישואין על ידי רב נערכו בארה"ב והנישואין האזרחיים בארה"ב נערכו רק 6 או 7 שנים לאחר מכן כאשר במהלך כל אותה תקופה חייתם כבעל ואשה על בסיס הנישואין הדתיים - בהחלט יש מקום לעמוד על כך שיש להכיר בנישואין שלכם הראשונים, הדתיים.
  את חייבת שיהי לך עורך דין טוב או טובה. על רגל אחת - את זכאית למחצית כל הזכויות שנצברו על ידי בעלך במהלך שנות הנישואין. מאחר שלטענתך בעלך עובד ב"שחור" והדיווחים למס הכנסה אינם משקפים נאמנה את הכנסותיו הגבוהות פי כמה יהיה לך קשה להוכיח את גובה הכנסותיו האמיתי כמו גם את מכלול הכספים, הרכוש, הזכויות שנצברו על ידו. לעניין זה רצוי שתתייעצי מיידית עם עורך דינך.
  כמו כן את זכאית למזונות ילדים וככל הניראה גם למזונות אשה אף לאחר הגירושין בפועל.
  מאחר שלטענתך בעלך מבצע פעולות לשם הברחת נכסים, העלמתם, העברתם לצדדים שלישיים וכיוצב,, אני מציעה לך להפסיק מיידית את הליכי הגישור ולבקש מעורך דינך לפנות לבית המשפט להוצאת הצווים המתאימים לשם הפסקת הברחת הנכסים ולשם קבלת דין ופירוט מלא על כל הנכסים והזכויות כמו גם עיקולם.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.