• 17 במאי 2014

  תביעת מזונות מאב החי במיאמי

  תביעת נגד אב בני ללא נישואין אשר חי במיאמי פלורידה , כיום נשוי עם שישה ילדים, אני ובני חיים בארץ מאז אוקטובר 2000, בני נולד במיאמי 19.5.2000, בעקבות הפרוד ביננו ביקשתי מאביו לשאת בדמי מזונות , מאז ועד היום זכיתי בתמורה אשר לא ענתה ואינה עונה כיום לצרכיו, אין ביננו הסכם משפטי, ומאחר והוא תושב ארה"ב נמנעה ממני האפשרות לתבוע אותו חוקית למזונותבארץ. עליי לציין שבמהלך כל השנים האב התעלם מהתחיבותו באופן פורמאלי ומדי פעם שרוחו נחה עליו,זכיתי במעות שלבטח לא ענו על הצרכים הנדרשים, חשוב לציין שהאב נושא גריןכארד בלבד, אך נשוי לאזרחית אמריקאית , בשל נסיבות אלו כל רכושו (ויש המון) רשום תחת שמה של אישתו.
  אילו אפשריות עומדות בפני כדי לממש את זכותו של בני למזונות בהתאם למעמדו הכלכלי של אביו ?

  17 במאי 2014
 • מנהל הפורום דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום 18 במאי 2014

  תביעת מזונות מאב החי במיאמי

  שלום שרון,
  את יכולה להגיש נגדו תביעה למזונות קטין עם אישור המצאה אל מחוץ למדינה (כדי שימציאו לו את כתב התביעה המיאמי ובית המשפט בישראל יקנה סמכות לדון בעניין). כמובן שקודם כל כדאי לבנות אסטרטגיה (האם אשתו יודעת/לא יודעת על הבן שלכם, האם יש אפשרות למנף את זה, ועוד עניינים שכדאי לחשוב עליהם).
  מכל מקום אני מציעה שתפני להתייעצות עם עו"ד לענייני משפחה הבקיא הן בדיני ישראל והן בדיני ארה"ב כדי לגבש עמדה ואת כדאיות והצלחת התביעה.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  18 במאי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?