גירושין בארה"ב או דרך השגרירות - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 19:29, 6 באוקטובר 2014

  דפנה שלום בזמן שהותי בארהב התאהבתי בבחורה שעמדה לפוג לה הויזה ונישאנו בנישואין אזרחיים כדי שהיא תוכל לקבל גרין קארד עם הזמן נפרדנו ושנינו חזרנו לארץ בנפרד ועכשיו מעונינים להתגרש האם צריך לנסוע לארצות הברית בשביל זה או אפשר דרך השגרירות? אנחנו לא רוצים להתגרש עם רב בארץ כדי שהיא לא תהיה רשומה פה כגרושה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  09:34, 7 באוקטובר 2014

  שלום יהודה,
  הקושי במקרה שלך הוא ששניכם כבר אינכם מתגוררים בארה"ב וכדי שלבית המשפט בארה"ב תהיה סמכות לגרש אתכם זה מזו אחד מכם חייב להתגורר בארה"ב בטרם ובזמן שהבקשה לגירושין מוגשת שם. לא ניתן להתגרש דרך השגרירות וגם אין צורך לטוס לשם כך לארה"ב. יחד עם זאת, יתכן שבישראל ניתן יהיה לנקוט בהליך של ביטול הנישואין בארה"ב להבדיל מהליך של גירושין וכך שניכם תוכלו להישאר רשומים בישראל כרווקים.
  אני מציעה לך לפנות ליעוץ פרטני במשרד עורכי דין המתמחה הן בדיני המשפחה של ארה"ב והן של ישראל כדי לבדוק באופן מעמיק יותר וספציפי למקרה שלך/שלכם מה הם הפתרונות העומדים לרשותכם.
  בברכה ובהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה
 • 11:08, 7 באוקטובר 2014

  הבהרה- כשאת אומרת שאפשר לעשות את זה בלי להיות שם את מתכוונת דרך הדואר?
  יש לי ולה עדיין דירה שאנחנו רשומים כדיירים בשכירות עד סוף השנה (כרגע הדירה ריקה) האם במקרה כזה ניתן לעשות זאת דרך הדואר?

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  14:39, 7 באוקטובר 2014

  בעיקרון כן.
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.