ילד לאזרח אמריקאי וישראלית, דחוף ביותר - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • ארי

  נשלח ע"יארי 15:28, 22 בנובמבר 2014

  אם אזרח אמריקאי שגם ישראלי התחתן אזרחית בארהב ם ישראלית, שטרם ניתן לה גרין קארד ומצפים לילד. החשש מה יקרה אם חלילה יהיו מחלוקות. כרגע גרים בארהב. האם ניתן לחתום על הסכם מראש שיאפשר לאמא להחזיר את הילד לישראל? איזה עורך דין עורך הסכם כזה, ישראלי או אמריקאי האם כדאי למהר להתחתן דתית? והאם כדאי לשוב ללדת בארץ אודה למתן תשובה דחופה

  השב
 • 23:05, 24 בנובמבר 2014

  האם נכון שאין תוקף להסכם כזה?

  תגובה
 • 01:30, 26 בנובמבר 2014

  אודה למענה

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  12:30, 1 בדצמבר 2014

  שלום ארי,
  אני לא בטוחה שאני לגמרי יורדת לסוף דעתך ומבינה את השאלה שלך והאם אתה מחפש איך להבטיח שהאמא והתינוק לא יוכלו לחזור לישראל לאחר הלידה או שאתה רוצה להבטיח שהם כן יוכלו לחזור לישראל לאחר לידת התינוק והכל ללא צורך בהסכמת האב.
  מכל מקום, בהחלט ניתן לערוך הסכמים מחייבים המבטחים ומסדירים את הזכויות במקרה כזה ולהסכם כזה בהחלט יש תוקף אם כי בדרך כלל יש לו תוקף רק במשך זמן קצר יחסית לאחר הלידה (טווח של כשנה עד שנתיים). לאחר מכן, המושג "טובת הילד" הוא שם המשחק ובמקרה של מחלוקת בית המשפט הוא שיכריע במקרה של מחלוקת האם מי מההורים רשאי להעתיק את מקום מגוריו של הילד למדינה אחרת.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה
 • 17:09, 1 בדצמבר 2014

  תודה על המענה. הכוונה היא להבטיח שהאמא תוכל לחזור עם הילד ארצה אם חלילה היחסים לא יצלחו ולא תיאלץ להיות בת ערובה עד גיל 18 של הילד. האם יש לערוך הסכם זה בשתי שפות ומי אמור ליתן לו תוקף

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  21:31, 6 בדצמבר 2014

  שלום לך שוב,
  בהחלט ניתן לעשות את ההסכם, ניתן לעשותו בכל אחת מהשפות ולתרגמו לשפה השניה במידת הצורך. עריכת הסכמים שכאלו הינו עניין מורכב הכולל סוגיות של המשפט הבינלאומי וכן מצריך הכרה טובה של הדינים הן האמריקאי והן הישראלי. מציעה לך לא להסתמך על הסכם שיוכן ללא ליווי משפטי צמוד ושלא על ידי עו"ד הבקיא הן בדיני המעמד האישי של ארה"ב והן של ישראל.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.