תשלומי ביטוח לאומי לאחר הפנסיה- האם רכוש משותף? - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • Rony

  נשלח ע"יRony 20:43, 6 באפריל 2016

  שלום אשתי ואני התחתנו במישיגן, וכעת מתגרשים בישראל לאחר 14 שנים בארה"ב. האם הזכויות שצברתי בביטוח הלאומי האמריקאי לגמלה לאחר הפרישה לגמלאות הינן רכוש משותף בישראל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס - משרד עו"ד,מנהל הפורום

  15:16, 10 באפריל 2016

  שלום רוני,
  מאחר שנישאתם בארה"ב ומעולם לא הסכמתם במפורש או ערכתם חוזה לפיו במקום שיחול עליכם דין המדינה בה נישאתם/חייתם בארה"ב יחול הדין הישראלי לעניין זה - הרי שיש לבחון את נושא חלוקת הרכוש ביניכם על פי הדין המקומי בארה"ב.
  למיטב ידיעתי, לפחות בחלק ממדינות ארה"ב (ולאו דווקא במישיגן - הנושא טעון בדיקה עדכנית) בת זוג זכאית לקבל חלק מהזכויות שצבר הבעל בביטוח הלאומי האמריקאי רק לאחר 10 שנות נישואין לפחות.
  חשוב שתזכור שבכך שתבקש לבחון את חלוקת הרכוש לעניין הזכויות שצברת בארה"ב בביטוח לאומי על פי הדין המקומי שם - אתה עשוי לפתוח את הפתח לכך שכל נושרי חלוקת הרכוש ביניכם ידון בישראל על פי הדין האמריקאי. לכן, חשוב שתבדוק את ההבדלים לעניין זה בין שתי המדינות כדי לוודא שלא מדובר ב"גול עצמי" מבחינות אחרות.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.