אובדן כושר עבודה בעקבות שוד - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 00:43, 21 ביולי 2014

  שלום רב, אני נשדדתי ברחוב, גנבו לי סלולרי מהידיים בזמן הליכה. השודד שבר לי אצבע ביד ימין. בעקבות הפציעה אני לא יכולה לעבוד שלושה שבועות. אני דיילת אוויר ולפי חוזה עבודה אני מקבלת תשלום רק עבור ימים בהם הייתי מתוכננת לטיסה. התשלום הוא סימלי עבור כל יום עבודה כזה ומהווה בערך בין 1/3 ל-1/4 מתשלום שבאמת הייתי אמורה לקבל עבור אותו היום. כמובן שבימים בהם לא תוכננתי לטוס אני לא מקבלת תשלום, אך בהחלט יכלתי לבקש בפועל באותו היום לטוס והייתי מרוויחה על זה גם. כרגע אני עוברת טיפולים פיזחותרפים על מנת שאוכל להפעיל את האצבע ולחזור לעבודה. השודד נתפס בזמן השוד ועומד להישפט בבית משפט המחוזי, אך מכיוון שאינו אזרח ישראלי כנראה שלא אקבל שום פיצויי ממנו. האם יש למי לפנות ולדרוש את התשלום שמגיע לי לפחות עבור הימים בהם אני יושבת בבית? תודה ושבוע שקט, נטלי.

  השב
 • 09:34, 24 ביולי 2014

  נטלי שלום.,

  לא ברור האם השוד היה בדרך לעבודה או ממנה הביתה. במידה וכן הרי זו תאונת עבודה ואת תוכלי לתבוע את הימים שציינת מביטוח לאומי. במידה ולא - ניתן לתבוע את ביטוח לאומי בנכות כללית אך לאור קלות הפציעה נראה לי שזה בעל סיכויים נמוכים מאוד.

  במידה ויש לך פוליסה פרטית יתכן ומגיעות לך זכויות גם שם. רצוי לבדוק

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.