אובדן כושר עבודה לעסק עצמאי - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 11:46, 5 ביוני 2016

  למנהל הפורום שלום, אני נותן שירותים עצמאי, נמצא בביתי לאחר נפילה מסולם בטיפול בגינה לפני 3 שבועות. מושבת ולא יכול לתת שירות ללקוחותיי, אין לי שכירים. כיצד אוכל למקסם את הפיצוי באמצעות אובדן כושר העבודה הקיים עבורי. צפי חזרתי לעבודה לא מוגדר, מעריכים שאחזור בהדרגה החל מהחודש הבא. תודה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  עו"ד אריק שלו,מנהל הפורום

  14:21, 8 ביוני 2016

  שלום יעקב, תאונה שארעה בביתו של אדם , נחשבת לאונה אישית . עצמאי יכול לפנות לביטוח לאומי בתביעה בגין תאונה אישית במידה ואובדן כושר העבודה עולה על 14 ימים. כמו כן אפשר לפנות אל חברת הביטוח בתביעה , אולם הזכאות מותנית בדרך כלל בתקופת המתנה של 90 יום . ( הכל על פי תנאי הפוליסה)
  נשמח לעמוד לשרותך באם תפנה.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.