לימודים בארה"ב - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 15:11, 25 ביולי 2012

  שלום, שאלתי היא לגבי סטודנטים שלומדים לימודים אקדמיים בארה"ב עם ויזת סטודנט ומילגה הכוללת תשלום משכורת מן האוניברסיטה בתקופת הלימודים. האם בזמן שלומדים בארה"ב ומשלמים מיסים בארה"ב על ההכנסה הזו יש צורך להצהיר בישראל על ההכנסות הללו, או שלפי אמנת המס הקיימת בין ישראל לארה"ב אין צורך בכך בעת היותך סטודנט אשר מרכז חייו באותה תקופה היא בארה"ב? האם יש למלא טפסים כלשהם בישראל בנושא?

  השב
 • 14:24, 30 ביולי 2012

  ירון שלום - שאלתך היא מתחום דיני המס (היקף החובה להצהיר על הכנסות סטודנט מחו"ל לרשויות המס בישראל) וחורגת אפוא מתחומו של הפורום. אני מציע לך להפנות את שאלתך לפורום הרלוונטי. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.