הפקדת מזומן - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • מבקשת לדעת

  נשלח ע"ימבקשת לדעת 12:13, 24 בספטמבר 2012

  קרובת משפחה חסכה סכום כסף מזומן גבוה (כמה מאות אלפים) על ידי משיכת כספי גמלה שהופקדו בחשבונה במשך מספר שנים. כעת היא מעוניינת לתת לנו את המזומנים לצורך רכישת דירה. הכסף הוא כסף שמקורו בכספי גמלה. כעת אנחנו צריכים להפקיד את הכסף בחשבון נאמנות עבור המוכרים. האם הבנק יעביר דיווח לרשות להלבנת הון על קרובת המשפחה אם תגיע להפקיד את המזומן בחשבון הנאמנות? האם היא או אנחנו חשופים לחקירה של הרשות להלבנת הון? האם כדאי לבקש ממנה להפקיד את הכסף חזרה בחשבונה ולאחר מכן לבצע העברה בנקאית אלינו (הדרך הפחות מועדפת עליה)? האם היא צריכה להציג לבנק בו תפקיד את המזומנים אישור על משיכות הכספים?

  השב
 • 19:26, 24 בספטמבר 2012

  שלום רב - הפקדות מזומנים בסכומים גבוהים מדווחות על פי חוק לרשות לאיסור הלבנת הון. הדיווח אינו בהכרח מלמד שקרובתכם תזומן לבירור.יחד עם זאת, היה והעברת הכספים תגרור עימה בירור כלשהו, יש להניח שההסבר שלכם ביחס למקור הכספים ישביע את רצון הרשויות. בברכה,

  תגובה
 • 01:14, 25 בספטמבר 2012

  תודה רבה על תשובתך. בהמשך לשאלתי, האם רצוי שתפקיד את כל הסכום בפעם אחת על פני מספר הפקדות (בהתאם להתקדמות הסכם רכישת הדירה) וכן האם עדיף להפקיד בסניף הבנק שלה ולבצע העברה מאחר ושם מכירים אותה ויודעים על התנהלות החשבון שלה או אין זה משנה אם תפקיד בסניף בו מתנהל חשבון הנאמנות- מבחינת ההשפעה על מה שייכתב בדיווח של הבנק. בברכת גמר חתימה טובה ויישר כוח.

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.