הלואה מאח באותו סניף - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 05:04, 8 בפברואר 2013

  אני עומד לפני רכישת דירה ולקיחת משכנתא יש לי חסכונות בסך 200 אלףשח אני לקוח רגיל. חשבונו של אחי מתנהל באותו סניף בנק שלי. והמנהל בבנק מכיר את שנינו. פניתי אליו בבקשה שיעביר מחשבונו של אחי לחשבוני 50 אלף שח שאחי נותן לי בהלוואה לדירה התקשרנו לאחי והמנהל שמע זאת ממנו ואף ציין לבקשתי ליד ההעברה שהכסף הלוואה מאח. האם במקרה כזה יש חשש שהענין ידווח לרשיות אף שמנהל הבנק יודע שמדובר בהלוואה לדירה ואם כן מה ההשלכות של דיווח כזה מה עלי לעשות והאם מומלץ להשאיר סכום כזה של 250 אלף בחשבון אם לא אקנה בית בסוף תודה.

  השב
 • 11:13, 10 בפברואר 2013

  רוני שלום - בנק אינו מחוייב בדיווח אוטומטי בהעברות בנקאיות בסכום המדובר, אלא באותם מקרים שאינם תואמים את פרופיל הלקוח. הדיווח עובר לרשות לאיסור הלבנת הון (בעתיד המידע גם צפוי לעבור לרשות המיסים אולם זה לא המצב לעת עתה), וזו עשויה במקרים חריגים לזמן אנשים להסביר את מקור כספם. ככל שלאחיך יש הסבר מניח את הדעת למקור הכספים, לא צפויה להיות בעיה עם ההלוואה. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.