האם אני ביצעתי עבירת הלבנת הון? - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • מאור

  נשלח ע"ימאור 14:43, 4 ביוני 2013

  לפני מספר שנים פתחתי חשבון בנק על שמי כדי שהורי יוכלו להפקיד לשם משכורות (הם נכנסו להליך של איחוד תיקים ונאסר עליהם להחזיק או לפתוח חשבונות). האם אני עובר על עבירת הלבנת הון באיזושהי צורה? 

  השב
 • 15:19, 4 ביוני 2013

  מאור שלום - מי שמעביר כספים לחשבון של אדם אחר במטרה להתחמק מנושים עובר עבירה של הלבנת הון. אם החשבון שפתחת משמש להסתיר כספים מפני נושי הוריך, אפשר לראות בך כמי שמסייע לעבירה של הלבנת הון. אם המשכורות של הוריך ידועות לנושים ולראש ההוצל"פ, הרי שמצבך טוב יותר ואתה יכול לטעון שמטרת חשבון הבנק אינה להסתיר כספים אלא רק לסייע בקבלת המשכורות. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.