חשבון אזרח-זר\הבנק מחליט - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • מוניקה-שודיה

  נשלח ע"ימוניקה-שודיה 12:28, 24 בדצמבר 2014

  שלום,בעלת אזרחות שודית [בלבד],שותפה בחשבון ע'וש של אימי [סיבה;גילה] .הבנק מסרב לרצוני לצאת מהחשבון, כי אנני מוכנה לחתום על טפסיי ויתור העברת מידע בינ''ל לגביי מיסוי בארץ אזרחותי. עפ''י הבנתי; אין סיבה כי אחוייב בתשלומי מס על כספים שאינם שלי.כל רצוני, רק לצאת מחשבונה ותו לא=לא להוציא כסף. אין לי כל עסקים\פעילות\חשבונות נוספים בארץ. תקועה ,,בנק חסם כל פעילות [למעט הכנסת כסף...]. איך יוצאים מזה, מחפשת מוצא. תודה,מוניקה-שודיה 'בירת-המיסים'

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  14:34, 24 בדצמבר 2014

  מוניקה שלום,

  אכן הבנקים בישראל כיום מקפידים מאוד להחתים את תושבי החוץ על אישור להעברת מידע למדינת מושבם וזאת לאור חוק ה FATCA החדש אותו חוקקה ארה"ב וכן לאור אמנת המודל של ארגון ה OECD אשר עתידה להתפרסם בקרוב.
  לפני מספר ימים פרסם הממונה על הבנקים טיוטה המורה לכל הבנקים בישראל לעשות כן וע"כ קשה מאוד להתמודד עם דרישה זו.

  עם זאת, בימים אלו אנו נמצאים בקשר עם הבנקים השונים ובחונים באלו מצבים ניתן יהיה לדרוש שלא לחתום על הטופס האמור ועדיין לעמוד בהוראות המפקח על הבנקים.

  מציע לעקוב אחר הפרסומים אותם מוציא משרדנו מעת לעת בעניינים אלה.

  תוכלי גם ליצור עימנו קשר במספר 03-5522275
  או באתר האינטרנט שלנו www.bstaxlaw.co.il

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.