האם יש יתרון כלשהו להליך הגילוי מרצון בגין חשבון שנתקבל בירושה? - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 16:27, 25 באפריל 2016

  אני היורש של חשבון על שם הורי בשוייץ. החשבון איננו על שמי. למיטב הבנתי, היות שכך אין לי אחריות פלילית, ולכן החסינות מהליך פלילי הניתנת בהליך הגילוי מרצון לא אמורה להיות חשובה לי במיוחד. כל הכספים בחשבון מקורם בחו"ל, בירושות לגיטימיות לחלוטין. יש בידי מסמכים חלקיים, אך לא מלאים. אני מנסה להימנע מה"קנס" המקומם שהליך הגילוי מרצון מטיל על הקרן. אם לא אלך בדרך הגילוי מרצון, האם עדיין נטל ההוכחה לגבי מקור הכסף הוא עלי, או שאז נטל ההוכחה על כך שלכאורה מקור הכסף אינו לגיטימי הוא על רשות המיסים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  20:49, 1 במאי 2016

  שלום וברכה,

  ראשית, בכל מקרה עליך לדווח על כספים אלו לרשות ועליך לקחת בחשבון כי כל יום שעובר מרע את מצבך. כמו בן, באם החשבון לא דווח על ידי הוריך, מומלץ לערוך דיווח בזהירות.

  לא בכל מקרה יחול מס על הקרן וניתן להיפטר מעול זה.

  אני מציע כי תגיע למשרדינו לפגישת ייעוץ ראשוני ללא עלות ויחד נבחן את היתכנות הדברים.

  תוכל לתאם פגישה במספר 03-5522275

  בברכה,

  איתי ברכה, עו"ד.

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.