גילוי מרצון כשמקור הכסף ידוע חלקית - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • דורון א

  נשלח ע"ידורון א 22:05, 16 ביוני 2016

  שלום רב, להורי, שנפטרו לפני מספר חודשים, היו בשוויץ ובגרמניה חשבונות בסך כשלושה מיליון ₪. ידוע לנו שמקור כל החסכנות הוא מכספים ששולם עליהם מס: שכר עבודה, מכירת דירה, פיצויים ופנסיות מגרמניה, העברות מהארץ וכד', הרוב לפני שנים רבות. עם פינוי דירתם לאחר פטירתם זרקנו את כל תיקי המסמכים שבהם קרוב לוודאי היה תיעוד למקור הכסף, מאחר ולא היינו מודעים לכך שיש בעיה. כעת פנינו לייעוץ של רו"ח העוסק בגילוי מרצון - לדבריו, אם לא נוכל להוכיח את מקורות הכסף, רשויות המס יחייבו אותנו במס מינימלי של 10% על הקרן כולה (זאת בנוסף למיסים על הרווחים שהחשבונות צברו). האמנם זה נכון? ובכמה נחויב עם נצליח להוכיח את המקור של מחצית הכסף?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  17:47, 19 ביוני 2016

  שלום וברכה!

  רואה החשבון צודק חלקית ביותר.
  ישנם משרדים המתמחים בהוכחת ההון וניהול המו"מ מול פקיד השומה.
  יתרה מכך, פניה לרו"ח אינה חכמה בנסיבות אלו שכן אינו נהנה מחיסיון עורך דין לקוח ממנו נהנה עורך דין.
  הליך כפי שאתם מדברים, אמור להתנהל ככל הנראה בצורה אנונימית וכשהוא דרך רואה חשבון, הוא מרוקן במובן מסויים מתוכן.

  ממליץ לכם להגיע לפגישת ייעוץ ראשוני ללא עלות אלינו ונבחן את התיק. אני מאמין, מנסיונינו רב השנים, כי ניתן להשיג תוצאה טובה הרבה הרבה יותר מהנאמר.
  במקרה הספציפי הזה כבר יש לנו רעיון לא רע כיצד לחסוך במס משמעותי.

  תוכלו לפנות אלינו במספר 03-5522275
  או בנייד המשרדי 052-5358882

  בברכה,

  איתי ברכה, עו"ד.

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.