הפקדת משכורת של מקורב בחשבון בנק - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • יונתן בן-חמו

  נשלח ע"ייונתן בן-חמו 12:28, 23 בפברואר 2012

  שלום רב, חבר משפחה מבקש ממני להפקית את משכורתו בחשבון הבנק שלי מאחר והוא כעת נמצא בתהליך של פשיטת רגל ואין באפשרותו לפתוח חשבון בנק. הוא תחת חובות גדולים שמקבילים אותו כלכלית. האם לסייע לו בבקשתו היא עברה משפתית?

  השב
 • 15:22, 18 במרץ 2012

  יונתן שלום - הפורום עוסק בנושא הלבנת הון ולכן תשובתי לשאלתך מוגבלת לדיני הלבנת הון. ככלל, הפקדת הכנסה שנובעת ממקור חוקי (כלומר לא מפעילות עבריינית)ואשר משולם עליה מס כחוק, לחשבון בנק של אחר, אינה מהווה עבירה על חוקי הלבנת הון. יחד עם זאת, אני ממליץ לך לבחון את חוקיות המהלך גם עם עו"ד העוסק בתחום פשיטות רגל כדי לוודא שאתה לא משמש שותף להעלמת ההכנסות של חבר המשפחה מעיניו של כונס הנכסים הרשמי במשרד המשפטים.
  בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.